Поради сестри медичної



 

Як обрати теплий та зручний одяг для дитини

      В осінньо-зимовий період іноді важко вирішити, що одягнути та взути дитині. При виборі слід зважити на температуру повітря, швидкість вітру, наявність опадів та рівень активності дитини на відкритому повітрі.

       Не одягайте дитині багато шарів одягу - це обмежує її рухи та не дає змоги тілу вибролитей тепло, через що вона мерзне більше.

      Обирайте дитині м'який, зручний шарф і зав'язуйте його так, аби холодний вітер не потрапляв на ділянки шкіри, що можуть спітніти.

      Не закривайте шарфом рот або ніс дитини. Дихання в одяг сприяє утворенню вологи на обличчі, через це воно замерзне, а волога стане сприятливим середовищем для бактерій та вірусів.

     Стежте, щоб шапка щільно закривала вуха, адже будь-який протяг може призвести до отиту або іншого застудного захворювання.

    Обирайте шапку за розміром голови дитини, вона не має здавлювати голову, стягувати волосся, бо це може спричинити головний біль у дитини.

 -У дощову погоду

     Взувайте дитині гумові чоботи, коли є калюжі або йде дощ. Ліпше одягнути товсті бавовняні шкарпетки в них або ж узути спеціальні гумові чоботи з ворсом.

        На нетовстий реглан або светр одягніть легеньку куртку, що не пропускає вологи та яку не продуває вітер.

 - У холодну погоду

        Взувайте мембранні чоботи, які легкі та не промокають. Під час їх використання обов'язково одягайте дитині на ноги бавовняні шкарпетки або спеціальні термошкарпетки.

        Обирайте дитині куртку, яка закриватиме поперек та сідниці, щоб уникнути охолодження спини, особливо якщо дитина активно рухається надворі.

           Одягайте дитині під основний шар одягу бавовняні білизну та колготи.

 

Санітарно - гігієнічні вимоги до утримування домашніх тварин

Домашні тварини позитивно впливають на емоційний стан дитини, отже - і на її здоров'я. Проте, щоб не завдати шкоди здоров'ю дитини, дорослі мають дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог щодо утримання домашніх тварин удома.

      Утримуйте домашніх тварин в умовах, що відповідають їхнім біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, задовольняють природні потреби в їжі, воді, сні, русі, контактах із собі подібними, потребу в природній активності.

         Обладнайте місце утримання тварини так, щоб унеможливити заподіяння шкоди будь-кому внаслідок агресивної або непередбачуваної дії тварини.

        Регулярно купайте тих домашніх тварин, яким це дозволено, та перевіряйте стан їхньої шкіри, а також очей, носа, вух та зубів.

        Уважно стежте за здоров'ям домашнього улюбленця, зокрема регулярно відвідуйте з ним ветеринара.

     Робіть своїм домашнім тваринам усі призначені щеплення, регулярно давайте їм антигельмінтні препарати. Щоб запобігти появі у них бліх, кліщів або волосоїдів, обробляйте відповідними інсектицидами.

     Пилососьте помешкання 2-3 рази на тиждень, 1-2 рази на тиждень проводьте у ньому вологе прибирання помешкання. Можна встановити в помешканні зволожувач повітря, але пам'ятайте, що ультразвукові зволожувачі негативно впливають на самопочуття домашніх тварин.

         Не дозволяйте домашньому улюбленцю перебувати на ліжках, кріслах та диванах або спати разом із дитиною.

        Привчіть дитину ретельно мити руки після кожного контакту з домашньою твариною.

        Якщо є підозри на алергію у дитини на шерсть тварин, лусочки їхньої шкіри або на пір'я птахів, зверніться до алерголога чи імунолога та обов'язково дотримуйтеся рекомендацій лікаря.

 

 


Контакт

Дошкільний навчальний заклад №39

вул. Маковського 2а, м. Луцька, Волинської області

26-14-40


ГЕРБ ДНЗ   


 ГІМН

 

1.Ой рано-раненько,

Як тільки світає.

Наш садочок «Казка»

Двері відчиняє

 

Приспів:

«Казкою», «Казкою»

Зветься наш садочок

Він розцвів у Луцьку,

Мов з квіток віночок

 

2.Ми садочок любимо,

Любим в ньому жити,

Бо найкращий наш садочок

Від усіх на світі

Приспів

 

3. Друзів маєм тут багато

Ми немов родина

Поважаєм маму й тата

Любим Батьківщину

Приспів